Ko darīt, ja nav iedvesmas gleznot?
30. janvāris, 2023 pl. 13:41,
Nav komentāru
Bieži pēc garas zīmēšanas, gleznošanas sesijas, kad nākas radīt daudz vai apjomīgus darbus, iestājas tāds kā radušuma klusuma brīdis, un, lai kā arī gribētos, Ivienkārši neceļas roka paņemt zīmuli vai otu. Bieži vien šādos radošuma klusuma brīžos nekas nenāk prātā - iedvesma ir sapakojusi savus čemodānus un devusies atvaļinājumā un nezināmu periodu.
Un tad arī rodas jautājums - Kā atsākt zīmēt, gleznot? Kā pierunāt sevi apsēsties pie baltā audekla? Kā rast idejas jauniem darbiem?
Pati arī diez gan bieži esmu bijusi šajā situācijā, tāpēc apkopoju pāris idejas, kā atgriezt sevī radošumu:
1. Ideju kastīte
Uz lapas saraksti visādus vārdus (lietvārdus, darbības vārdus, īpašības, krāsas u.tml.), sagriez vārdus atsevišķi mazās lapiņās un saber tās kādā nelielā kastītē vai dāvanu maisiņā. Tad pirms gatavojies zīmēt izvelc pāris lapiņas un skaties, kas tur kopā sanāk - to arī centies uzzīmēt. Varbūt tur ir kas pilnīgi absurds (piemēram, rozā zilonis skrituļslidās ar gludekli trenkā mušas), bet vismaz tas liek tavām iztēles dzirnavām griezties - kā lai to uzzīmē.
2. WannaDraw app
Ja tu tomēr dod priekšroku tehnoloģijām, un tev nav laika graizīt lapiņas, tad šī aplikācija ir radīta tieši ar šādu mērķi, līdzīgi kā lapiņu metode, ko jau minēju - tikai kā aplikācija. Katrā ziņā arī šis ir labs palīglīdzeklis iedvesmas atmodināšanai.
3. Krāsojamās grāmatas.
Tieši tā! Atgriezīsimies bērnībā. Šis ir labs veids kā uzlabot savu darbu ar krāsām, ēnām, eksperimentēt ar dažādām tehnikām tīri krāsojot, nedomājot par kopējo darba kompozīciju, jo nekas jauns klāt nav jāzīmē (tikai ja to ļoti, ļoti gribi).
Un janevēlies pirkt krāsojamās grāmatas -interentā ir pilns ar ilustrācijām, kuras izdrukāt bez maksas mājās. Tādējādi, piemēram, krāsojot vienu un to pašu ilustrāciju vairākas reizes, tikai pamainot vietu kur atrodas nosacītais gaismas objekts (no kuras puses krīt gaisma), iespējams labāk praktizēt gaismu un ēnu uztveri krāsojot.
4. Radi savus darbus vēlreiz.
Tas nav nekas jauns un neparasts, kad mākslinieki vēlreiz zīmē no jauna to, ko jau ir reiz zīmējušivai gleznojuši, bet arī pie šī darba radīšanas, tev nav jāizdomā nekasjauns. Par piemēru vari ņemt skici vai darbu, ko radīji pirms, piemēram, gada. Radot šo darbu no jauna tu vari salīdzināt kā tavas prasmes ir augušas, maisījušās, varbūt tavs glenošanas stils vai tehnika ir pamainījusies pa šo laiku. Atkal, tev nav jāpiepūlās ar kā jauna radīšanu, vai pat jāgudro jauna krāsupalete - viss paliek tas pats - tikai tavs izpildījums ir mainījies.
5. Dažādi zīmēšanas izaicinājumi
Gan jau tev ir nācies dzirdēt pat "Inktoberi" vai "Mermay" izaicinājuiem, kur katru dienu jāzīme kas jauns. Nu šis nebūs gluži tas, bet uz to pusi.
Ir daudzi izaicinājumi, piemēram, 3 krāsu izaicinājums, 5 krāsu izaicinājums (kur darbu krāso tikai ar konkrēta skaita, nejauši izvēlētām krāsām), pretējās rokas izaicinājums (kur darbu no sākuma līdz beigām rdi ar otru roku, ar kuru neraksti un nezīmē).
*Pretējās rokas izaicinājums (tā kā esmu kreile, šo zīmēju ar labo roku).
Vienuvārd sakot , ir daudz dažādi paņēmieni, kā iekustināt savu radošumu, lai no jauna spētu radīt un palīdzētu tev ģenerēt jaunas idejas. :)